pondělí 28. listopadu 2016

Camino říjen _ den druhý

5.10.2016
A Guarda - Baiona
Z albergue vycházíme kolem 8, ale ještě za tmy. V říjnu svítá pozdě, květen byl pro putování co se délky dne týče příznivější. Dnešní plán je dojít do Mougas a dle času, sil a počasí přespat v Mougas v albergue nebo v o pár km dál kempu. Velmi optimistická verze je dojít až do albergue v A Ramallosa, kam je to 39km.


5.10.2016 na odchodu z A Guarda


Cesta za A Guarda vede nejprve cestičkami podél pobřeží.5.10.2016 cesta podél oceánu za A Guarda
Brzy se však začne protínat s hlavní silnicí této oblasti a jakkoli se jí snaží vyhýbat, nakonec povětšinou vede po krajnici, která je v podstatě spojeným chodníkem a cyklostezkou podél silnice, oddělené pouze bílým pruhem. Provoz tu není až tak hustý, ale pochodovat celý den po asfaltové krajnici není ideální představa poutníka (kromě příznivce chůze po krajnici Ladislava Zibury:)). Zachrańují to jen odbočky v městečkách jako je Oia a hlavně dechberoucí výhledy na oceán.


5.10.2016 Mosteiro de Santa María de Oia


Po poledni se začíná vyčasovat a tak míjíme albergue v Mougas a chceme pokračovat do albergue v kempu. Jak se však ukáže podle jiného kempu, který míjíme, už je asi po sezóně.


5.10.2016 větrný mlýn v MougasNa  krásný větrný mlýn se díváme jen z dálky přes zavřenou bránu. Začínám tušit, že stejně na tom bude i brána kempu s albergue.


5.10.2016  větrný mlýn v Mougas


Stále po krajnici, ale jdeme dál. Nikde ani živáčka, vše zavřené. Maják pod Monte de Sillerio nás táhne dál za zatáčku, zatímco žlutá šipka směřuje někam do kopců, kde cestička končí v pastvině. Tentokrát jdeme dobrovolně po krajnici a rozhodneme se hledat ubytování, kde to jen půjde. Víme, že do A Ramallosa asi nestihneme dojít ani do desáté, kdy albergue zavře.5.10.2016 maják Faro de Cabo de Sillerio pod Monte de SillerioOdměnou je nám krásný výhled na ostrovy Ciés, součást Národního parku Atlantických ostrovů Galicie. Nebýt na pouti do Santiaga, stálo by určitě za to, udělat si na ně výlet a projít si je.


5.10.2016 Ostrovy Cíes, San Martiño / Jižní ostrovAni krásný výhled však nemění nic na tom, že poslední kilometry se jako vždy zdají neuvěřitelně dlouhé   a namáhavé. Cíl je v nedohlednu, v našem případě doslova. Kde dnes budeme spát nevíme. Informace od místních, kteří si užívají podvečera u oceánu, se různí. Dle cyklisty je to do Baiona 9km, dle běžce 5km. Tak jako tak dojdeme těsně před setměním do letoviska, které je naštěstí plné hotýlků a pokojů k pronájmu a na druhý pokus se ruce nohy s ohledem na mou chabou španělštinu  a nulovou angličtinu od pronajímatele ubytujeme.


5.10.2016 Ostrovy Cíes, San Martiño / Jižní ostrov


Moji souputníci toho mají po svém prvním celém dni na pouti zdá se plné kecky. Odměnou nám je krásný soukromý pokojíček, ovšem za cenu 3 nocí v albergue. V Baiona se tedy ubytovat dá, ale lepší je jít úsek     A Guarda (respektive Caminha) - A Ramallosa po dva dny a zůstat v Mougas.


Albergue na trase A Guarda - Baiona
 
Albergue Turístico Aguncheiro
privat, cca 12e
web
mapa

Camping Mougas y Albergue solidario
přespání výměnou za suché potraviny na dobročinné účely (nakoupené v obchodě v kempu)

mapa
 

Žádné komentáře:

Okomentovat