pátek 9. prosince 2016

Camino říjen_den čtvrtý
7.10.     
O Freixo - Redondela 

V albergue O Freixo jsme nocovali sami. Odcházíme do tichého a mlhavého rána po asfaltové cestě eukalyptovým lesem vstříc dalšímu dni. Tentokrát si pro snídani musíme dojít necelou hodinku k prvnímu otevřenému baru. Zatím je cesta dobře značená a na rozdíl od předchozích dnů se neztrácíme.


7.10.2016 mlhavé ráno v O Freixo
V baru potkáváme místní postarší pár, už ode dveří nám přejí šťastnou cestu. On vypadá povědomě, asi byl přítomen včerejší velkolepé show, kdy nás Angel přivedl do albergue. Paní se mnou prohodí pár vět a zmíní se, že spoluvytvářeli tuto trasu. Asi je nepotěšil fakt, že jsme se na ní tak pěkně ztratili.

Ačkoli jsme doufali, že tato cesta nás povede kolem Viga  a nikoli přes něj, vede nás stále po asfaltu zástavbou, až u Museo Municipal zase ztrácíme šipku. Párkrát ji uvidíme, ale křižovatek je mnoho a šipek ubývá. Jsme ztraceni uprostřed statisícového Viga, kde nikdo nechápe o co nám jde, když se ptáme kudy na Camino de Santiago. Nejlepší rada, kterou dostaneme je "je jedno kudy půjdete".

7.10.2016 konečně dobré značení na cestě nekonečným městem VigoNakonec nám paní v trafice poradí, kde asi je žlutá šipka, cca 300metrů od ní. Po dlouhém bloumání ji najdeme, ale opět se ve městě pravidelně ztrácí. Tam už naštěstí dostáváme lepší rady. Jsme přímo v centru Viga, kterému jsme se chtěli vyhnout. Začínám chápat ty, kteří ho radši přejeli mhd. Ztratíte-li se tu, jděte na ulici Rúa de San Roque nebo Rúa Urzaiz, tam už směr v pohodě najdete a dál šipky pokračují bez problémů. Cesta je odtud vyznačená i na mapy.cz

7.10.2016 výhled na zátoku San Simón
Přesto je cesta Vigem zdlouhavá a nepříjemná, dokud nás nevyvede na kopec s výhledem na deltu Río de Vigo a zátoku Ensenada de San Simón, plnou plovoucích sádek na slávky. A také s nádherným výhledem na Puente de Rande, přes 1,5km dlouhý zavěšený most. Při naší cestě v květnu jsme ho tolik chtěly vidět, ale zahlédly ho jen na dálku mezi stromy z lesa na cestě mezi Redondela a Pontevedra. Dnes ho vidíme v plné kráse z několika stran, jen ho hyzdí jeřáby.

7.10.2016 výhled na zátoku San Simón a Puente de Rande


Redondela by měla být už skoro na dohled, doslova za kopcem, těch je tu však několik za sebou a tak se poslední kilometry opět zdají nekonečné. Naštěstí jdeme prašnou cestou lesem po téměř celodenním utrpení na ve městě na asfaltu. Když dojdeme do Redondela, šipky se mění ve známé kachle a cestu k albergue už znám. Sídlí přímo v centru v historické věži s info centrem. Je to jedna z nejkrásnějších, které jsem zatím viděla. Přesto tuším, že pro mé souputníky to bude silný zážitek, vlastně jejich první noc ve skutečně plné albergue. Sotva se zhasne, slyším pod námi chrápání i přes své špunty v uších. I to je Camino.

Albergue Redondela
municipal, 42 míst, 6e 


Žádné komentáře:

Okomentovat