pátek 17. března 2017

O Introvertech„Jak může takový introvert, jako jsi ty, psát blog?“, ptali se mě. Zcela jednoduše, datluji ho prsty do klávesnice stejně jako by to dělal extrovert. Dokonce si myslím, že blog je jako stvořený pro introverty. To, že neumíte nebo nechcete vystupovat mezi lidmi ještě neznamená, že nemáte co sdělit. Dřív jsme psali do šuplíku, dnes posíláme shluk nul a jedniček do vesmíru. Možná si je někdo přečte a dají mu smysl, možná se ztratí v překladu. Možná pomohou někomu dalšímu.
Život bývá spravedlivý v tom, že když Vám v něčem ubere, jinde přidá. A tak jednu slabou stánku můžete vynahradit jinou silnou. Jen ji v sobě musíte objevit.
Umění presentovat se a prosadit se mezi lidmi bez rozpaků mi nebylo dáno. Argumenty jakkoli pádné a pravdivé v přítomnosti většího počtu lidí zůstanou jen v mé hlavě nebo se proderou ven třesoucím se hlasem. Umím se vyjadřovat jen obrazem nebo psaným slovem. Až díky psaní blogu mi došlo, jak silnou je tato má stránka.
Někdy na své Cestě musíte udělat více kroků, jít oklikou nebo vynaložit více sil na to, abyste došli ke stejnému Cíli jako ostatní. Ale u dalšího Cíle to může být naopak, stačí využít svou silnou stránku.

Žádné komentáře:

Okomentovat